פתיחה ויצירה של קבצי RAR ו ZIP - איך פותחים קבצי ZIP ו RAR? - YouAsk
הוסף שאלה:

כרגע באתר

904 שאלות
990 תשובות
2,690 משתמשים

משתמשים מצטיינים

sigal95 (1390 נקודות)
ירון גולדשטיין (1040 נקודות)
מנשה אברמוב (700 נקודות)
דורית אדלר (680 נקודות)
בנימינה (620 נקודות)פתיחה ויצירה של קבצי RAR ו ZIP - איך פותחים קבצי ZIP ו RAR?

איך מבצעים Extract לקבצים שמכווצים בקבצי ZIP או קבצי RAR? האם יש תוכנה מיוחדת ואיפה ניתן להשיג אותה בחינם? איך מכווצים קובץ גדול או מספר קבצים לקובץ מכווץ אחד? התשובות כאן.

נשאל לפני 6 שנים ב-מחשבים ואינטרנט על-ידי צוות האתר

תשובה אחת

כיום השימוש בתוכנות לכיווץ קבצים הוא נפוץ מאד. ניתן לכווץ גודל של קובץ או מספר קבצים יחד בעשרות אחוזים בעזרת תוכנות אלו. בנוסף לכך, ניתן לבצע בעזרתן איחוד של מספר קבצים לקובץ אחד, כדי להשיג נוחות בשליחה או העלאה של תיקייה באינטרנט, או שליחה של מספר קבצים במייל.

כאשר אנו מקבלים קובץ מכווץ, הבעיה בדרך כלל היא לפתוח אותו ולקבל בחזרה את הקבצים המקוריים (לדוגמא, כאשר מקבלים סרטון מכווץ, מסמך מכווץ, או תיקייה המכילה מספר קבצים) מתוך קובץ ה ZIP או קובץ ה RAR.

על מנת לבצע פריסה (Extraction) לקובץ ה ZIP או ה RAR (בדרך כלל אלו קבצים עם אייקון של שלושה ספרים מונחים אחד על השני בצבעים צבעוניים), ניתן להשתמש בתוכנות כגון Winzip או Winrar. תוכנות אלו ניתנות להורדה (לחצו על הקישורים הנ"ל) בגרסאות חינמיות וכן ניתנות לרכישה. על מנת לבצע פריסה וכיווץ בסיסיים מבלי להשתמש באפשרויות מתקדמות, מספיקה בהחלט הגרסא החינמית ואין טעם לשלם עבור הגרסא המלאה של התוכנות.

לאחר ההורדה וההתקנה, לחצו עם העכבר על הקובץ שממנו רוצים להוציא את הקבצים המכווצים לחיצה ימנית, ובחרו באפשרות Extract To Folder או בעברית, חלץ אל התיקייה. לפעמים תתבקשו להזין את המיקום שאליו יש לחלץ את הקבצים או לחילופין החילוץ יבוצע לאותה תיקייה שבה נמצא הקובץ המכווץ. כעת, היכנסו אל התיקייה עם אותו השם של הקובץ המכווץ ושם תראו את תוכן הקובץ.

השאלה נענתה לפני 6 שנים על-ידי צוות האתר

שאלות נוספות שיתכן שיהיו רלווטיות לשאלה זו