מחיר הוצאת דרכון - כמה עולה להנפיק דרכון לנסיעה לחו"ל? - YouAsk
הוסף שאלה:

כרגע באתר

904 שאלות
990 תשובות
2,690 משתמשים

משתמשים מצטיינים

sigal95 (1390 נקודות)
ירון גולדשטיין (1040 נקודות)
מנשה אברמוב (700 נקודות)
דורית אדלר (680 נקודות)
בנימינה (620 נקודות)מחיר הוצאת דרכון - כמה עולה להנפיק דרכון לנסיעה לחו"ל?

כמה עולה להנפיק דרכון במשרד הפנים על מנת ליסוע לטיול בחו"ל? כמה עולה להנפיק דרכון חדש לצעיר בן 16 ומעלה? כמה עולה להנפיק דרכון לאחר שנאבד? כמה עולה לחדש דרכון לאחר שפג התוקף שלו?

נשאל לפני 6 שנים ב-פנאי ונופש על-ידי צוות האתר

תשובה אחת

ניתן לבצע הנפקה של דרכון במספר מקומות - במשרדים של משרד הפנים, באינטרנט. עלות ההנפקה זולה יותר באינטרנט, מכיוון שמשרד הפנים מעודד ביצוע תשלום מקוון באינטרנט על מנת לחסוך זמן בתורים ועלויות במשרדים הממשלתיים עצמם.

עלות הנפקת דרכון במשרד הפנים היא 265 ש"ח. עלות ההנפקה במידה ומשלמים עבור הדרכון באינטרנט תהיה 230 ש"ח בלבד, כלומר חסכון של 35 ש"ח. עלויות אלו רלוונטיות להנפקה ראשונה של דרכון, או להנפקה של דרכונים שעברו 10 שנים מאז מועד הוצאתם.

כדי לקבל דרכון חדש על מנת ליסוע לחו"ל, יש להביא יחד איתכם למשרד הפנים שתי תמונות פספורט, טופס בקשה מלא, תעודת זהות (במידה ויש - כלומר מדובר בבגיר מעל גיל 16) וטופס בקשה מלא עם הפרטים שלכם. יש לוודא כי התמונות שהינכם מביאים הם כמה שיותר עדכניות, מכיוון שאם בשדה התעופה לא יזהו אותכם באופן תקין, לא יכניסו אותכם. לכן, מומלץ לא לתת למשרד הפנים תמונות ישנות שלכם מהילדות, כי בסופו של דבר זה יכול לעלות לכם בהרבה כסף, זמן ועיכובים בשדה התעופה בדרך לטיול שלכם.

בנוגע לחידוש תוקף של דרכון שלא עברו עשר שנים מיום הנפקתו, העלות היא 0 ש"ח, כלומר החידוש נעשה בחינם. על מנת לבצע את תהליך החידוש, יש צורך בדרכון הישן (זה שפג תוקף) וטופס בקשה מלא עם פרטיכם. על מנת להוריד את טופס חידוש תוקף הדרכון ניתן לגלוש לדף חידוש הדרכון של משרד הפנים.

שימו לב כי המידע נכון לשנת 2011.

השאלה נענתה לפני 6 שנים על-ידי צוות האתר

שאלות נוספות שיתכן שיהיו רלווטיות לשאלה זו

הצבעה –1
1 תשובות
0 הצבעות
1 תשובות